Kiss Nicholas, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az M1-en elmondta: a BUX-indexet leginkább a Mol 1,30 százalékos esése húzta le, bár az OTP-részvények is veszítettek értékükből 0,87 százalékot. Ezzel szemben a Richter és a Magyar Telekom relatíve jobban tartotta magát.
Az elemző ugyanakkor arra is rámutatott, hogy a BUX-index mozgására a blue chipek teljesítménye mellett vélhetően a negatív nemzetközi piaci hangulat is hatással volt, ezt támasztja alá, hogy az európai tőzsdék is mínuszban zártak - írta az MTI.
A Mol 1,30 százalékkal 3040 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 0,87 százalékkal 11 460 forintra esett, forgalmuk 4,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 0,21 százalékkal 466 forintra gyengült, forgalma 253,3 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 0,23 százalékkal 6405 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 1,8 milliárd forintot ért el.
