BUX 138428.92 0,58 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz napja volt a Molnak

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,71 százalékos csökkenéssel, 39 951,46 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 9,5 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2018. február 2. péntek, 18:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kiss Nicholas, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az M1-en elmondta: a BUX-indexet leginkább a Mol 1,30 százalékos esése húzta le, bár az OTP-részvények is veszítettek értékükből 0,87 százalékot. Ezzel szemben a Richter és a Magyar Telekom relatíve jobban tartotta magát.

Az elemző ugyanakkor arra is rámutatott, hogy a BUX-index mozgására a blue chipek teljesítménye mellett vélhetően a negatív nemzetközi piaci hangulat is hatással volt, ezt támasztja alá, hogy az európai tőzsdék is mínuszban zártak - írta az MTI.

A Mol 1,30 százalékkal 3040 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 0,87 százalékkal 11 460 forintra esett, forgalmuk 4,2 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,21 százalékkal 466 forintra gyengült, forgalma 253,3 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 0,23 százalékkal 6405 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 1,8 milliárd forintot ért el.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet