Cinkotai Norbert, a KBC Equitas elemzője az M1-en kiemelte, hogy a magyar tőzsde alulteljesített, az eladók domináltak, főleg a Mol és a Richter árfolyama esett.
A héten lesz az Európai Központi Bank (ECB), illetve az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed kamatdöntő ülése, a befektetők főleg erre figyelnek - mondta.
A Mol 4,13 százalékkal 2925 forintra csökkent, 2,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 0,4 százalékkal 10 035 forintra esett, forgalmuk 2,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 0,21 százalékkal 469 forintra gyengült, forgalma 446,8 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 1,37 százalékkal 6400 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.
