BUX 138602.48 0,71 %
OTP 44500 1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz napja volt a Molnak

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,72 százalékos csökkenéssel, 37 575,75 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 9,6 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama csökkent az előző napi záráshoz képest - írta az MTI.

2017. december 11. hétfő, 18:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Cinkotai Norbert, a KBC Equitas elemzője az M1-en kiemelte, hogy a magyar tőzsde alulteljesített, az eladók domináltak, főleg a Mol és a Richter árfolyama esett.

A héten lesz az Európai Központi Bank (ECB), illetve az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed kamatdöntő ülése, a befektetők főleg erre figyelnek - mondta.

A Mol 4,13 százalékkal 2925 forintra csökkent, 2,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 0,4 százalékkal 10 035 forintra esett, forgalmuk 2,7 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,21 százalékkal 469 forintra gyengült, forgalma 446,8 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 1,37 százalékkal 6400 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet