Az amerikai betétbiztosítási alap (FDIC) honlapjára felkerült adatok szerint az 5737 intézet 67,3 százalékának emelkedett a negyedéves adózott eredménye. A veszteséges bankok aránya 3,9 százalékra csökkent a tavalyi harmadik negyedévi 4,6 százalékról. Ez pedig annak fényében különösen jó hír, hogy a bankágazat tavalyi profitja rekordszintű, 171,3 milliárd dollár volt.
A Fox News elemzése szerint viszont hiába a növekvő profit, még vannak gondok az amerikai bankrendszerben: a lakosság ugyan újra elkezdett takarékoskodni azután, hogy ismét kamatot fizetnek a bankok a betétekre, de a gazdasági szereplők a 2008-as válság után kilenc évvel is ódzkodnak a hitelfelvételtől. Már zsinórban hatodik éve zsugorodott ennek aránya az USA-ban.
Az Egyesült Államokban az idén hét bank ment csődbe, amely rosszabb arány a tavalyi ötnél. Az Egyesült Államokban 2015-ben nyolc, 2014-ben még tizennyolc, egy évvel korábban pedig huszonnégy banknak kellett végleg bezárnia. A csődhullám hét éve tetőzött, a bezárt bankok száma 2010-ben 157-re nőtt az egy évvel korábbi 140-ről.
Lassan, a bikapiaccal együtt véget érhet az időszak, amíg a befektetésekhez szükséges forrásokat nem hitelekből fedezik a bankok. A tőzsdei szárnyalás közelít a végéhez és utána csúnya világ jöhet.
