BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitörés előtt a bankok?

Az amerikai bankágazat 47,936 milliárd dollár adózott eredményt ért el az idei harmadik negyedévben, ami 5,2 százalékkal több az egy évvel korábbinál. Különösen a kamatbevétel növekedése járult hozzá a nyereség bővüléséhez - írja az MTI.

2017. november 26. vasárnap, 14:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai betétbiztosítási alap (FDIC) honlapjára felkerült adatok szerint az 5737 intézet 67,3 százalékának emelkedett a negyedéves adózott eredménye. A veszteséges bankok aránya 3,9 százalékra csökkent a tavalyi harmadik negyedévi 4,6 százalékról. Ez pedig annak fényében különösen jó hír, hogy a bankágazat tavalyi profitja rekordszintű, 171,3 milliárd dollár volt.

A Fox News elemzése szerint viszont hiába a növekvő profit, még vannak gondok az amerikai bankrendszerben: a lakosság ugyan újra elkezdett takarékoskodni azután, hogy ismét kamatot fizetnek a bankok a betétekre, de a gazdasági szereplők a 2008-as válság után kilenc évvel is ódzkodnak a hitelfelvételtől. Már zsinórban hatodik éve zsugorodott ennek aránya az USA-ban.

Az Egyesült Államokban az idén hét bank ment csődbe, amely rosszabb arány a tavalyi ötnél. Az Egyesült Államokban 2015-ben nyolc, 2014-ben még tizennyolc, egy évvel korábban pedig huszonnégy banknak kellett végleg bezárnia. A csődhullám hét éve tetőzött, a bezárt bankok száma 2010-ben 157-re nőtt az egy évvel korábbi 140-ről.

Lassan, a bikapiaccal együtt véget érhet az időszak, amíg a befektetésekhez szükséges forrásokat nem hitelekből fedezik a bankok. A tőzsdei szárnyalás közelít a végéhez és utána csúnya világ jöhet.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet