Pleschinger Gyula, az MKB Bank igazgatója az M1-en a kereskedésről elmondta: a reggeli, viszonylag enyhe eladási hullám egy komolyabb esésben csúcsosodott ki délutánra. Miközben a nemzetközi tőzsdék közül az amerikai és a német piacon fél százalék körüli mínuszban kereskednek, a BUX közel másfél százalékot esett. A blue chipek között a nap vesztese a Mol, amely nagyon megsínylette az olaj árának közel 1 százalékos esését - írta az MTI.
A Mol árfolyama 2,66 százalékkal 3068 forintra csökkent, 2,3 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 1,49 százalékkal 9950 forintra esett, forgalmuk 6,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom 0,63 százalékkal 470 forintra gyengült, forgalma 260,7 millió forint volt.
A Richter-papírok 0,32 százalékkal 6932 forintra erősödtek, forgalmuk 3 milliárd forintot ért el.
