BUX 139130.35 1,09 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz napja volt a Molnak

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,34 százalékos csökkenéssel, 38 615,11 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 17,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. A legnagyobb mértékben a Mol esett, de az OTP is jelentősen gyengült, árfolyama 10 ezer forint alá süllyedt.

2017. november 15. szerda, 18:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pleschinger Gyula, az MKB Bank igazgatója az M1-en a kereskedésről elmondta: a reggeli, viszonylag enyhe eladási hullám egy komolyabb esésben csúcsosodott ki délutánra. Miközben a nemzetközi tőzsdék közül az amerikai és a német piacon fél százalék körüli mínuszban kereskednek, a BUX közel másfél százalékot esett. A blue chipek között a nap vesztese a Mol, amely nagyon megsínylette az olaj árának közel 1 százalékos esését - írta az MTI.

A Mol árfolyama 2,66 százalékkal 3068 forintra csökkent, 2,3 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 1,49 százalékkal 9950 forintra esett, forgalmuk 6,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 0,63 százalékkal 470 forintra gyengült, forgalma 260,7 millió forint volt.

A Richter-papírok 0,32 százalékkal 6932 forintra erősödtek, forgalmuk 3 milliárd forintot ért el.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet