BUX 139080.21 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó napja volt az OTP-nek

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,09 százalékos emelkedéssel, 39 132,62 ponton zárt pénteken, ami új történelmi csúcs. A részvénypiac forgalma 8,4 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest - írta az MTI.

2017. október 20. péntek, 18:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kiss Nicholas, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az M1-en elmondta, a pénteki kereskedési nap a hét előző napjaihoz hasonlóan telt, a nagyobb papírok kisebb forgalommal araszoltak. Az OTP volt a nap nyertese, de esetében is csak kisebb nyereségről van szó.

Az európai tőzsdék viszonylag erősen nyitottak, zárás előtt nem sokkal Frankfurtban és Londonban is esést lehetett látni, Párizs 0,1 százalékos emelkedésben volt.

A New York-i tőzsdéken a csütörtöki vegyes zárás után emelkedő indexekkel indult a kereskedés, a piacok jól fogadták, hogy a republikánus többségű szenátus jóváhagyása nyomán Trump elnök 6 ezer milliárd dolláros adócsökkentési programja egy lépéssel közelebb került a megvalósuláshoz, és egyelőre a vállalati gyorsjelentési szezon sem okozott csalódást.

A Mol árfolyama 0,13 százalékkal 3195 forintra csökkent, 933,3 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények 0,19 százalékkal 10 660 forintra erősödtek, forgalmuk 1,7 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 0,21 százalékkal 471 forintra gyengült, forgalma 1 milliárd forint volt.

A Richter-papírok ára 0,06 százalékkal 6545 forintra mérséklődött, forgalmuk 903,4 millió forintot ért el.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet