A BUX 11.30-kor 34 952,81 ponton állt, ami a legutóbbi, hétfői záró értékéhez képest 0,56 százalékos csökkenés - írja az MTI. A részvénypiac forgalma délelőtt 3 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek a Magyar Telekom kivételével az előző napi záráshoz képest.
A Mol 115 forinttal, 0,51 százalékkal 22 255 forintra csökkent.
Az OTP-részvények ára 83 forinttal, 0,95 százalékkal 8617 forintra esett.
A Magyar Telekom árfolyama nem változott 468 forintot ért.
A Richter-papírok árfolyama 62 forinttal, 0,87 százalékkal 7078 forintra gyengült.
Felpörögtek az események az elmúlt napokban a Mészáros Lőrinchez köthető cégeknél, az Opimus és a Konzum árfolyama meredeken emelkedik, az előbbi csak ma limittel 20 százalékot, míg utóbbi 15 százalékot erősödött - hívja fel a figyelmet a portfolio.hu. Ezzel párhuzamosan a két tőzsdei cég piaci kapitalizációja is jelentősen megugrott, és a forgalom is kiemelkedő. Az elmúlt napokban már hasonló nagyságrendben kereskedtek a Konzum és az Opimus papírjaival, mint a Magyar Telekommal - írja a szakportál. A Konzumnál a legfrissebb sztori, hogy a Befektetési Alapkezelő veszi át az MKB Bank 45 százalékos tulajdonosának számító magántőkealap kezelését. Egy másik alap elindításával összesen 49 százalékos tulajdonosi és szavazati jog lesz az alapkezelő kezében. A Konzum árfolyama március eleje óta már több mint 740 százalékkal emelkedett - emelte ki a portfolio.hu.
