BUX 138602.48 0,71 %
OTP 44500 1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Örülhetnek az Apple-tulajdonosok

A hétfői kereskedésben elérte a 800 milliárd dollárt az Apple értéke.

2017. május 9. kedd, 07:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Többek között az iPhone-ról ismert technológiai vállalat, az Apple új csúcsot ért el hétfőn. A hétfői tőzsdei kereskedésben az Apple-papírok árfolyama átlépte a 153,44 dolláros (43 680 forint) szintet. ez pedig azt jelenti, hogy a vállalat értéke meghaladta a 800 milliárd dollárt - 227 billió forintot -, ami új csúcs a társaság történetében.

Ez iszonyatosan sok pénz: az éves magyar GDP hat és félszerese. Az Apple részvények végül 153,70 dolláros (43 755 forint) zárták a hétfői kereskedést, ami 2,7 százalékos növekedést jelentett.

Az Apple egyébként a múlt héten publikálta a legutóbbi negyedévéről szóló beszámolóját. Az árbevétel 4 százalékkal közel 53 milliárd dollárra (15 ezer milliárd forint) nőtt éves összevetésben. A gyorsjelentés szerint a szóban forgó negyedévben 50,8 millió iPhone készüléket adott el. A gyorsjelentésből kiderült továbbá, hogy a vállalatnak elképesztően sok készpénze van: 256 milliárd dollárnál (73 billió forintnál) tartanak.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet