BUX 138451.84 0,6 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödött Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 300,76 pontos, 0,94 százalékos emelkedéssel, 32 127,89 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 26,9 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.

2017. március 23. csütörtök, 18:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol 105 forinttal, 0,51 százalékkal 20 605 forintra erősödött, 1,3 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 90 forinttal, 1,10 százalékkal 8300 forintra nőtt, forgalmuk 23,6 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,41 százalékkal 486 forintra emelkedett, forgalma 319,1 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 103 forinttal, 1,63 százalékkal 6433 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.

A kereskedést főként az a szerdai hír befolyásolta, amely szerint a francia Groupama-csoport a tulajdonában lévő OTP-részvények közül 8 millió 260 ezret elad intézményi befektetőknek - mondta  Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője az M1-en. Csütörtökön jelentős mennyiségű, 2 millió 878 ezer OTP-részvény cserélt gazdát, a kereskedés első óráiban az eladói nyomás miatt 8044 forintig csökkent a bankpapír árfolyama, de végül 8300 forinton fejezte be a kereskedést.

A Mol kapcsán fontos hír, hogy az igazgatótanács javaslata szerint a részvény névértékét nyolccal osztanák, az így kialakuló alacsonyabb árfolyam miatt a papír elérhetőbbé válna a befektetők számára. A Richter és a Magyar Telekom elsősorban a kedvező nemzetközi hangulathoz igazodva szintén erősödött - írja az MTI.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet