A Mol 105 forinttal, 0,51 százalékkal 20 605 forintra erősödött, 1,3 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 90 forinttal, 1,10 százalékkal 8300 forintra nőtt, forgalmuk 23,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,41 százalékkal 486 forintra emelkedett, forgalma 319,1 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 103 forinttal, 1,63 százalékkal 6433 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.
A kereskedést főként az a szerdai hír befolyásolta, amely szerint a francia Groupama-csoport a tulajdonában lévő OTP-részvények közül 8 millió 260 ezret elad intézményi befektetőknek - mondta Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője az M1-en. Csütörtökön jelentős mennyiségű, 2 millió 878 ezer OTP-részvény cserélt gazdát, a kereskedés első óráiban az eladói nyomás miatt 8044 forintig csökkent a bankpapír árfolyama, de végül 8300 forinton fejezte be a kereskedést.
A Mol kapcsán fontos hír, hogy az igazgatótanács javaslata szerint a részvény névértékét nyolccal osztanák, az így kialakuló alacsonyabb árfolyam miatt a papír elérhetőbbé válna a befektetők számára. A Richter és a Magyar Telekom elsősorban a kedvező nemzetközi hangulathoz igazodva szintén erősödött - írja az MTI.
