A BUX index alulteljesítő volt Európában. A BUX az elmúlt közel egy évben komoly emelkedésen van túl, felülteljesített a meghatározó európai részvénypiacokhoz képest. Hétfőn folytatódott a korrekciós fázis, és ez a \"lecsorgós szakasz\" akár a következő napokban is kitarthat - mondta Sándor Dávid, a KBC Equitas vezető elemzője az M1-en.
Az esést az OTP-részvények vezették, 9000 forint felett már megjelentek a profitrealizálók, jelentősebb forgalom mellett adták a papírokat. Pénteken a zárószakaszban ráadásul több indexben is csökkent az OTP súlya, ami szintén negatívan érintette a bankpapírt. Sándor Dávid szerint 8200 forintnál az első technikai támaszok már akár egy kis padlót is képezhetnek majd az OTP alá. A Mol 0,95 százalékos esésével kapcsolatban megjegyezte, hogy az olaj árfolyama is nagyjából 1 százalékkal mérséklődött.
A Mol árfolyama 200 forinttal, 0,95 százalékkal 20 800 forintra csökkent, 853,5 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 190 forinttal, 2,23 százalékkal 8330 forintra esett, forgalmuk 6,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,01 százalékkal 489 forintra gyengült, forgalma 538,5 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 49 forinttal, 0,75 százalékkal 6500 forintra csökkent, forgalmuk 985,9 millió forintot ért el.
