BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól jöhet a Mol-nak az INA eladása

Alapvetően kedvező lehet a Mol számára, ha sikerülne a horvát kormánnyal kedvező vételár mellett megegyezni az INA cégben lévő 49 százaléknyi tulajdonrész kivásárlásáról - mondta Pletser Tamás, az Erste olaj- és gázipari szakértője pénteken az M1 aktuális csatornán.

2017. január 6. péntek, 09:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol jobban tudna koncentrálni a meglévő üzleteire, a befolyt vételárat pedig újabb profitábilis befektetésekbe forgathatná. Pletser Tamás emlékeztetett: a nemzetközi döntőbíróság a Molnak adott igazat a horvát kormánnyal szemben, és kimondta, nem bizonyítható, hogy 2009-ben korrupció történt, amikor a Mol megvásárolta az INA-részvényeket, továbbá a horvát kormány megszegte a privatizációs szerződést; mindez komoly károkat okozott a Molnak.

Elmondta: a botrány korábban többször is megtépázta a Mol-részvények árfolyamát, az utóbbi hírek hatására élénkebb az érdeklődés a papírok iránt, a befektetők bíznak a megegyezésben, ami adott esetben kedvező forgatókönyvet, feltételrendszert jelenthet a Mol számára.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet