BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Soha nem volt még ilyen kötvénykibocsátás Magyarországon

Nem a megszokott nemzetközi színtéren, hanem Magyarországon, ráadásul a magyar tőkepiac történetében először negatív hozam mellett bocsátott ki eurókötvényeket az EXIM 75 millió euró összegben.

2016. november 14. hétfő, 17:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A korábbi nemzetközi kötvénykibocsátások után ma sor került az EXIM első magyar jog alatti tőkepiaci megjelenésére. A kötvények forgalomba hozatalára a magyar tőkepiac történetében elsőként negatív hozam mellett került sor.

A kötvény kamatozása évi fix 0,01%. A kötvényre több mint hatszoros túlkereslet érkezett, ugyanis a felajánlott mennyiség 50 millió euró volt, és erre több mint 335 millió eurónyi ajánlatot tettek a befektetők - írja a Portfolio.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet