BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol veszi meg végül a Drehert?

A Reuters értesülései szerint legalább hatan tettek már nem kötelező érvényű ajánlatot a világ legnagyobb sörgyártójának, az Anheusen-Busch InBevnek, annak érdekében, hogy megszerezzék a régiós sörmárkáit, köztük a hazai Drehert is. Az ügy érdekessége, hogy a hírügynökség forrásokra hivatkozva arról számolt be, hogy az ajánlattevők között ott volt a Mol is egy konzorcium tagjaként.

2016. november 8. kedd, 16:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csak úgy tolonganak a befektetők a SABMiller kelet-európai operációjáért, amely Csehországban, Lengyelországban, Szlovákiában, Romániában és Magyarországon is jelen van olyan sörmárkákkal, mint a Pilsner Urquell, a Tyske, a Lech, az Ursus és a hazai Dreher. Ezek a leánycégek egyébként 2,3 milliárd eurós bevételt és 450 millió eurós adózás előtti eredményt termeltek tavaly - írja a Portfolio.

A legfrissebb információk szerint eddig legalább hatan tettek vételi ajánlatot a világ legnagyobb sörgyártójának, a belga-brazil Anheusen-Busch InBevnek, amely nemrég összeolvadt a SABMillerrel és így már gyakorolja a régiós operáció feletti tulajdonosi jogokat is:

  • A japán Asahi Holding
  • A PPF Group
  • A Bain Capital és az Advent közösen tett ajánlatott
  • Ahogy a KKR és a Mid Europa Partners is közösen indult
  • A svájci Jacobs Holdings a kanadai PSP Investments-el indul közösen harcba
  • És ami a magyar vonatkozása miatt számunkra a legérdekesebb, több forrás is állította, hogy az ajánlattevők között volt a Mol-csoport is, amely a lengyel üdítőital-gyártóval, a Maspex Wadowice Grouppal és a szintén lengyel PZU-csoporttal szállt ringbe a sörmárkákért. Természetesen az érintettek nem akarták kommentálni a Reuters értesüléseit.
portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet