BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nem múlt el az uborkaszezon Budapesten

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 26,82 pontos, 0,10 százalékos csökkenéssel, 27 572,95 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 3,9 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek a pénteki záráshoz képest.

2016. augusztus 22. hétfő, 18:40

Fotó: Napi Gazdaság / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol 80 forinttal, 0,47 százalékkal 17 280 forintra erősödött, 818,8 millió forintos forgalomban.

Az OTP részvények ára 60 forinttal, 0,84 százalékkal 7060 forintra csökkent, forgalmuk 2,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,23 százalékkal 437 forintra nőtt, forgalma 91,0 millió forint volt.

A Richter papírok árfolyama 14 forinttal, 0,25 százalékkal 5599 forintra emelkedett, a részvények forgalma 569,8 millió forintot ért el.

Sándor Dávid, a KBC Equitas vezető elemzője az M1 csatornán elmondta, a négy vezető részvényből háromnak nőtt az árfolyama a negatív nemzetközi hangulat ellenére. Kiemelte a Molt, amelynek 0,5 százalékos emelkedés azért is figyelemre méltó szerinte, mert az olaj világpiaci ára 2,5 százalékot esett hétfőn.

Kifejtette, feltehetően a nemzetközi piacokon uralkodó eladási hullám miatt csökkent az OTP-részvények árfolyama 0,8 százalékkal, ugyanis a bankpapírok érzik meg általában leginkább a nemzetközi hangulat változásait. Szerinte nyári uborkaszezon volt hétfőn is a BÉT-en, a részvénypiac forgalma az eddigi éves átlag kevesebb, mint felét érte el.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet