BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Álmosan kezdte a hetet a BÉT

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe kissé csökkent hétfő délelőtt.

2016. augusztus 22. hétfő, 11:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX 11.30-kor 27 576,61 ponton állt, ami a legutóbbi, pénteki záróértékéhez képest 23,16 pontos, 0,08 százalékos csökkenés. A részvénypiac forgalma délelőtt 1,3 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek a pénteki záráshoz képest.

A Mol 5 forinttal, 0,03 százalékkal 17 205 forintra erősödött.

Az OTP-részvények ára 39 forinttal, 0,55 százalékkal 7081 forintra csökkent.

A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,69 százalékkal 439 forintra nőtt.

A Richter-papírok árfolyama 10 forinttal, 0,18 százalékkal 5595 forintra emelkedett.

A hazai piacot érintő hír nem jelent meg, várhatóan csendes lesz a kereskedés - mondta a piacnyitás előtt Sinka Csaba, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek. Az elemző szerint a nap folyamán érdemes figyelni, hogy az OTP részvényei tudnak-e 7200 forint fölé emelkedni, Mol esetében pedig a 17 000, illetve a 17 400 forintos szinteket emelte ki. Ha 17 000 forint alá esne a Mol papírjainak árfolyama, az további esést jelenthet, ugyanakkor a 17 400 forint fölötti árfolyam újabb növekedést jelezhet.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet