BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állta a sarat az OTP

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 197,11 pontos, 0,71 százalékos csökkenéssel 27 671,68 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 9,8 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2016. augusztus 16. kedd, 18:37

Fotó: Napi.hu / Jaksa Vivien
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagy András, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az M1 aktuális csatornán kifejtette: az elmúlt napokban nagyon jól teljesített a nemzetközi és a magyar részvénypiac is, míg a keddi kereskedés korrekcióval indult.A délelőtt megjelent makroadatokra - miszerint javult a gazdasági hangulat augusztusban Németországban és az euróövezetben - pozitívan reagált a piac. A BUX követte a nyugat-európai részvénypiacokat, jelentős forgalom mellett. A vezető részvények közül a Mol és a Richter húzta vissza a BÉT részvényindexét.

A Mol 230 forinttal, 1,32 százalékkal 17 180 forintra csökkent, 1,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 3 forinttal, 0,04 százalékkal 7173 forintra erősödött, forgalmuk 5,0 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,46 százalékkal 436 forintra esett, forgalma 155,3 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 75 forinttal, 1,32 százalékkal 5600 forintra gyengült, a részvények forgalma 3,3 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 1777,60 ponton zárt kedden, ez 1,91 pontos, 0,11 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet