BUX 138414.77 0,57 %
OTP 44410 0,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A rossz jelek ellenére pluszban zárt Amerika

Emelkedtek csütörtökön a New York-i tőzsde irányadó mutatói. Az árfolyam-ingadozásokkal tarkított kereskedést piaci megfigyelők szerint az éppen aktuális makrogazdasági közlemények mellett a dollár gyengülése és az olajárak változó alakulása irányította.

2016. február 4. csütörtök, 22:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Makrogazdasági frontról nem kaptak kedvező jelzéseket csütörtökön az amerikai értékpapírpiacok: Az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma a vártnál nagyobb mértékben emelkedett a múlt héten. A munka termelékenysége a nem mezőgazdasági ágazatokban a jelzettnél nagyobb mértékben esett a negyedik negyedévben és így sorban az ötödik évben emelkedett egy százalék alatti mértékben. A feldolgozóipar megrendelései decemberben egy éve a legnagyobb csökkenést szenvedték el.

A dollár csütörtökön közel egy százalékkal, a hét eleje óta pedig három százalékkal gyengült a főbb devizák kosarával szemben és három hónapja a legalacsonyabb szintet érte el.

A szerdai hét százalékos emelkedés után az olajárak csütörtökön több alkalommal is fordulatot vettek, egyaránt megjárták a nyereséges és veszteséges tartományokat. A tőzsdei zárást megelőzően mintegy két órával a Brent nyersolaj 1,94 százalékos, a WTI nyersolaj pedig 1,84 százalékos veszteségben állt hordónként 34,36 dolláros és 31,69 dolláros áron.

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 80,13 ponttal, 0,49 százalékkal, 16 416,79 pontra nőtt.

Az S&P 500-as mutató 2,89 pontot, 0,15 százalékot erősödött, és 1915,42 ponton fejezte be a napot.

A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 5,32 pontot, 0,12 százalékot gyarapodott, és 4509,56 ponton zárt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet