BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó napot zárt Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 139,15 pontos, 0,6 százalékos emelkedéssel, 24 000,54 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 7,956 milliárd forint volt, a vezető részvények - az OTP kivételével - erősödtek az előző napi záráshoz képest.

2016. január 6. szerda, 18:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatója elmondta: a magyar börze szerdán - az előző napokhoz hasonlóan - felülteljesített a nyugat-európai tőzsdékhez képest. Csak a magyar és az osztrák tőzsde zárt szerdán pozitív tartományban Európában. A forgalom a napi kereskedés utolsó öt percében 1,5 milliárd forinttal nőtt, és így majdnem elérte a 8 milliárd forintot. A Richter árfolyama elérte a 5570 forintot, ami \"kitörést\" jelezhet.

A Mol 130 forinttal, 0,9 százalékkal 14 280 forintra erősödött, 953,0 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 26 forinttal, 0,4 százalékkal 5959 forintra csökkent, forgalmuk 3,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,5 százalékkal 409 forintra nőtt, forgalma 200,7 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 80 forinttal, 1,5 százalékkal 5570 forintra emelkedett, a részvények forgalma 2,9 milliárd forintot ért el.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet