BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túlteljesített Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2,1 százalékos emelkedéssel 18 113 ponton zárt csütörtökön, 15,2 milliárd forintos forgalmat követően.

2015. február 12. csütörtök, 19:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Az orosz-ukrán megállapodás hírére a leghatározottabban a Richter reagált, a papír több mint 3 százalékos pluszban zárta a csütörtöki kereskedést - emelte ki Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatóhelyettese. Az OTP-részvényekre továbbra is kedvező hatással van a bankadó mérséklése miatti pozitív hangulat - tette hozzá. A szakértő szerint a nemzetközi hangulat kedvező, az európai tőzsdék is pluszban zártak, de a régiós tőzsdéket túlteljesítette a BÉT.

A Mol 1,1 százalékkal 11 900 forintra erősödött, 782,0 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények 3 százalékkal 4411 forintra emelkedtek 12,7 milliárd forintos forgalomban.
A Magyar Telekom 372 forinton, azaz a szerdai zárószintjén zárt, forgalma 180,5 millió forint volt. A Richter 3,40 százalékos rallyval 3805 forintra drágult, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet