Messze felülteljesít a Budapesti Értéktőzsde: a BUX 1,4 százalékos pluszban nyitott, miközben a FTSE 0,3, a DAX 0,7, a párizsi CAC 0,55 százalékkal emelkedett a reggeli kereskedésben.
A pesti tőzsdét a OTP-Mol gőzmozdony húzza. A bankpapír már két százalékos pluszban 4063 forinton forog, míg az olajpapír 1,6 százalékos emelkedés után 12090 forinton áll.
Jól teljesít az FHB, egy százalékos pluszban 925 forintot adnak a bankpapírért. A Richter 0,65 százalékos emlekedéssel nyitott, 3855 forinton forog.
