BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma is az OTP mentette meg a hazai piacot

A keddi kereskedésben a nyugat-európai piacokon végig jó volt a hangulat, miután több EKB-jegybankár mennyiségi lazítás lehetőségéről nyilatkozott. A hazai piac azonban a nap második felében gyengén teljesített, így csupán az OTP jó szereplésének köszönhető, hogy a BUX stagnált.

2014. március 25. kedd, 17:50

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak ellenére, hogy a fejlett piacokon jó volt a keddi kereskedésben a hangulat, a BUX alacsony, 4,4 milliárd forintos forgalom mellett csupán minimálisan került feljebb. A kedvező nemzetközi hangulatot segítette, hogy több EKB-jegybankár (német és szlovák jegybankelnök) sem vetette el egy esetleges mennyiségi lazítás bevezetését.

A külpiaci hangulatból csak az OTP tudott profitálni, a bankrészvények ma is felülteljesítőek voltak a budapesti blue chipek közül, a kurzus ma 1,3 százalékkal került feljebb. A MOL viszont 0,4 százalékot esett, míg a Magyar Telekom 1, a Richter pedig 0,9 százalékkal került lejjebb.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet