Annak ellenére, hogy a fejlett piacokon jó volt a keddi kereskedésben a hangulat, a BUX alacsony, 4,4 milliárd forintos forgalom mellett csupán minimálisan került feljebb. A kedvező nemzetközi hangulatot segítette, hogy több EKB-jegybankár (német és szlovák jegybankelnök) sem vetette el egy esetleges mennyiségi lazítás bevezetését.
A külpiaci hangulatból csak az OTP tudott profitálni, a bankrészvények ma is felülteljesítőek voltak a budapesti blue chipek közül, a kurzus ma 1,3 százalékkal került feljebb. A MOL viszont 0,4 százalékot esett, míg a Magyar Telekom 1, a Richter pedig 0,9 százalékkal került lejjebb.
