BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezárta északi-tengeri akvizícióját a Mol

A Mol bejelentette, hogy sikeresen lezárta az az északi-tengeri akvizícióját, amellyel több kutatási-termelési licenszhez is jutott.

2014. március 25. kedd, 08:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>A Mol közölte, hogy a korábban bejelentett részesedés adásvételét sikeresen lezárta a Wintershall Norge AS-vel, amely 14 kutatási-termelési licensz részesedést érint az Északi-tenger Egyesült Királysághoz tartozó részén. Az átvett portfólió magában foglalja a Broom 29 százalékos, a Catcher 20, a Cladhan 33,5, a Scolty és Crathes mezők 50 százalékos nem operátori részesedését. Szintén a tranzakció része a Wintershall Sullom Voe terminálban és Brent vezetékrendszerben meglévő tulajdoni hányadának átvétele.
</banner>

<banner>A Mol irodát nyitott Aberdeen-ben, támogatva ezáltal a gördülékeny működést és a jövőbeli régiós terjeszkedést - olvasható a közleményben. "Az Északi-tenger egy nagyon vonzó térség és a Molnak szándékában áll kiterjeszteni régiós jelenlétét. Célunk, hogy részt vehessünk a kutatási licenszekre kiírt tenderen és mihamarabb operátorként jelenjünk meg\" - mondta Alexander Dodds, a kutatás-termelés ügyvezető igazgatója. </banner>

<kapcs></kapcs>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet