BUX 138487.58 0,63 %
OTP 44430 1,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kizöldült Európa a Fed jegyzőkönyve után

Erősödéssel kezdtek csütörtökön a vezető nyugat-európai részvényindexek miután az amerikai jegybank továbbra sem kommunikálja egyértelműen az eszközvásárlási program csökkentésének kezdetét. A szakemberek szeptemberi visszafogásra számítanak, a szerdán megjelent jegyzőkönyvből azonban ez nem olvasható ki egyértelműen.

2013. augusztus 22. csütörtök, 09:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csütörtöki napot 0,4 százalékos emelkedéssel kezdte a frankfurti DAX index, mely nem sokkal a nyitás után 8320 ponton állt. Eközben Londonban az FTSE szintén 0,4 százalékkal kapaszkodott feljebb, míg a francia piac CAC-40 indexe fél százalékos erősödést mutatott. Az eurózóna perifériáján ennél is jobb volt a hangulat, hiszen az olasz és a spanyol részvénypiacok egyaránt egy százalékos emelkedéssel nyitottak.

A jó hangulat oka, hogy a Fed továbbra sem tette le egyértelműen voksát az eszközvásárlás csökkentése mellett. A júliusi kamatdöntő ülés szerdán megjelent jegyzőkönyve alapján a döntéshozók többsége úgy véli, hogy már az idén csökkenteni kellene a havi 85 milliárd dolláros keretet, azonban ennél egyértelműbb indikációt nem adott a jegybank. Az elemzők most arra számítanak, hogy már szeptember közepén visszafogja magát a Fed és csökkenti a keretösszeget.

A hajnalban megjelent kínai makroadatok is javították a befektetők hangulatát, az HSBC feldolgozóipari BMI-je 50,1 pontra emelkedett, ami négy hónapos csúcsot jelent.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet