BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar vevőket is elűzte a nemzetközi hangulat

Ahogy az várható volt, gyengüléssel nyitott szerdán a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe. A nap kerékkötője eddig a Magyar Telekom, mely a holnap megjelenő eredmény előtt szenved, a Rába árfolyamának viszont jót tett a profit megugrása.

2013. augusztus 7. szerda, 09:47

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerda reggel 18 108 pontig emelkedett a BUX index értéke, ez 0,65 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi zárásnál. A forgalom egyelőre megfelel az átlagosnak, az OTP már félmilliárd forint értékben cserélt gazdát. A magyar piacot a negatívra forduló nemzetközi hangulat sújtja, a befektetők megint egyre inkább aggódnak a Fed eszközvásárlási politikájának leállítása miatt.

A vezető részvények többnyire gyengüléssel kezdtek Budapesten, a nap vesztese a Magyar Telekom volt eleinte, a távközlési papírok 1,9 százalékkal 316 forintig estek vissza. Ennek látszólag nincs különösebb oka, a jelek szerint a piac kellemetlen meglepetésre számít a csütörtök hajnalban megjelenő gyorsjelentéstől. Az OTP a nap elején 0,6 százalékkal 4247 forintig esett vissza, míg a Mol 16 550 forintos árfolyama 0,2 százalékkal volt alacsonyabb a keddinél. A gyógyszergyártók közül a Richter 0,2 százalékkal 3505 forintig kapaszkodott fel, míg az Egis 20 750 forintig ára 0,3 százalékkal alacsonyabb volt a tegnapinál.

A közepes papírok közül kiemelkedik a Rába, mely a keddi zárás után profitja jelentős emelkedéséről számolt be. Ennek köszönhetően a járműgyártó papírjai 4,2 százalékkal ugrottak meg, így 917 forintba kerültek délelőtt.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet