Szerda reggel 18 108 pontig emelkedett a BUX index értéke, ez 0,65 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi zárásnál. A forgalom egyelőre megfelel az átlagosnak, az OTP már félmilliárd forint értékben cserélt gazdát. A magyar piacot a negatívra forduló nemzetközi hangulat sújtja, a befektetők megint egyre inkább aggódnak a Fed eszközvásárlási politikájának leállítása miatt.
A vezető részvények többnyire gyengüléssel kezdtek Budapesten, a nap vesztese a Magyar Telekom volt eleinte, a távközlési papírok 1,9 százalékkal 316 forintig estek vissza. Ennek látszólag nincs különösebb oka, a jelek szerint a piac kellemetlen meglepetésre számít a csütörtök hajnalban megjelenő gyorsjelentéstől. Az OTP a nap elején 0,6 százalékkal 4247 forintig esett vissza, míg a Mol 16 550 forintos árfolyama 0,2 százalékkal volt alacsonyabb a keddinél. A gyógyszergyártók közül a Richter 0,2 százalékkal 3505 forintig kapaszkodott fel, míg az Egis 20 750 forintig ára 0,3 százalékkal alacsonyabb volt a tegnapinál.
A közepes papírok közül kiemelkedik a Rába, mely a keddi zárás után profitja jelentős emelkedéséről számolt be. Ennek köszönhetően a járműgyártó papírjai 4,2 százalékkal ugrottak meg, így 917 forintba kerültek délelőtt.
