BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végére majdnem nullába kapaszkodott vissza a tőzsde

Enyhe visszaeséssel zárta a hét első kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsde, a forgalom kifejezetten alacsony volt, ami a nyári időszakban nem szokatlan. Az indexet az OTP egy százalék feletti esése húzta vissza, a többi vezető részvény javítani tudott.

2013. augusztus 5. hétfő, 17:17

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfői nap végén 18 432 ponton állt a BUX index, ez 0,1 százalékkal volt alacsonyabb a múlt pénteki értéknél. A forgalom alacsonyabb volt az átlagosnál, a zárásig mindössze 4 milliárd forint cserélt gazdát. A nyári időszakban megszokott, hogy jelentősen visszaesik az érdeklődés a piacon.

Az utóbbi hetekhez hasonlóan ezúttal is az OTP lógott ki a sorból, a bankpapírok esetében Csányi Sándor elnök-vezérigazgató részvényeladásai óta jelentős kilengések tapasztalhatók. A hét első napját végül 4350 forinton zárta a bankrészvény, ami 1,1 százalékkal volt alacsonyabb a pénteki árfolyamnál. Ez mindössze tizenöt forinttal volt magasabb a napi mélypontnál, pedig délelőtt még pluszban is járt a papír. A forgalom tekintetében az OTP járt az élen, de a 2,3 milliárdos érdeklődés elmaradt az átlagtól.

A többi vezető részvény közül a Mol 0,2 százalékkal 16 795 forintig emelkedett, míg a Magyar Telekom 320 forintos ára 0,95 százalékos emelkedésnek felelt meg. A gyógyszergyártók is jó napot zártak, különösen az Egis, mely 1,8 százalékkal 20 970 forintig drágult, míg a szektortárs Richter 3528 forintos ára 0,2 százalékkal volt magasabb a péntekinél.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet