A hétfői nap végén 18 432 ponton állt a BUX index, ez 0,1 százalékkal volt alacsonyabb a múlt pénteki értéknél. A forgalom alacsonyabb volt az átlagosnál, a zárásig mindössze 4 milliárd forint cserélt gazdát. A nyári időszakban megszokott, hogy jelentősen visszaesik az érdeklődés a piacon.
Az utóbbi hetekhez hasonlóan ezúttal is az OTP lógott ki a sorból, a bankpapírok esetében Csányi Sándor elnök-vezérigazgató részvényeladásai óta jelentős kilengések tapasztalhatók. A hét első napját végül 4350 forinton zárta a bankrészvény, ami 1,1 százalékkal volt alacsonyabb a pénteki árfolyamnál. Ez mindössze tizenöt forinttal volt magasabb a napi mélypontnál, pedig délelőtt még pluszban is járt a papír. A forgalom tekintetében az OTP járt az élen, de a 2,3 milliárdos érdeklődés elmaradt az átlagtól.
A többi vezető részvény közül a Mol 0,2 százalékkal 16 795 forintig emelkedett, míg a Magyar Telekom 320 forintos ára 0,95 százalékos emelkedésnek felelt meg. A gyógyszergyártók is jó napot zártak, különösen az Egis, mely 1,8 százalékkal 20 970 forintig drágult, míg a szektortárs Richter 3528 forintos ára 0,2 százalékkal volt magasabb a péntekinél.
