A délután kedvezőre forduló nemzetközi hangulatban 18 443 ponton fejezte be a pénteki kereskedést a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt magasabb a csütörtöki értéknél. A forgalom nagyjából megfelelt az átlagosnak, az viszont meglepő volt, hogy a Richter vitte a prímet, a gyógyszergyártó papírjaival 4,7 milliárd forint értékben kereskedtek. Ezzel együtt délután húzták meg a papírokat, így 3520 forinton kötötték az utolsó üzletet, ami 1,4 százalékos pluszt jelentett.
Az OTP volt a nap nagy vesztese, hiszen a bank papírjai 1,5 százalékos gyengülés után 4400 forinton zártak. Közben a Mol 16 765 forinton zárta a hetet, ami 0,9 százalékkal volt magasabb a csütörtöki árfolyamnál, míg a Magyar Telekom 1,9 százalékos erősödés után 317 forintot ért. Az Egis a csütörtökön közölt gyenge eredmények ellenére 0,4 százalékkal 20 600 forintig kapaszkodott fel.
A nemzetközi hangulat főleg a vártnál rosszabb amerikai munkanélküliségi adatnak köszönhetően javult a pénteki nap második felében, az előzetesen vártnál kevesebb új munkahely ugyanis ismét háttérbe szorította a Fed kötvényprogramjának lassításával kapcsolatos félelmeket. A jó hangulatban a dollár gyengülésnek indult az euróval szemben, ami a magyar részvényekre és a forintra is jó hatással volt.
