BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol-OTP páros húzta le a tőzsdét

Gyengüléssel zárta a csütörtöki kereskedést a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, mely elsősorban a két legnagyobb papír egy százalék feletti visszaesésének köszönhette a rossz teljesítményt. A Telekom és a Richter viszont felfelé lógtak ki a sorból minimális drágulásukkal.

2013. augusztus 1. csütörtök, 17:26

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX index a csütörtöki kereskedés végén 18 381 ponton állt, ez 0,9 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi záróértéknél. A forgalom elmaradt az átlagostól, csak a Richter tudott a szokásosnál nagyobb érdeklődést felmutatni. A gyógyszergyártó papírjai 2,4 milliárd forint értékben cseréltek gazdát azt követően, hogy hajnalban a vártnál jobb második negyedéves eredményeket közölt a társaság. A részvények az örömhír hallatán három százalékos pluszban kezdtek, azonban ebből délutánra csak 0,3 százalék maradt, így 3470 forinton kötötték az utolsó üzletet.

Az OTP papírjai az utóbbi napok erős kilengései után ezúttal ismét lefelé lógtak ki a sorból, a 4468 forintos árfolyam 1,4 százalékkal maradt el a szerdaitól. Ennél is nagyobbat, 1,7 százalékot esett a Mol, mely 16 610 forinton zárt. Vélhetően nem tett jót a papírnak az a pletyka, mely szerint az olajtársaság kész lenne eladni a horvát INA-ban lévő részesedését, ha nem sikerült elsimítani a konfliktusokat az ország kormányával.

Nagyot esett az Egis is, mely a zárás után tette közzé második negyedéves számait, azonban a jelek szerint nem voltak túl kedvezőek az előzetes várakozások. A papír 1,9 százalékkal 20 510 forintig gyengült. A Magyar Telekom azonban a jelek szerint eleget esett már az utóbbi időszakban, a csütörtöki napot két forintos erősödés után 311 forinton zárta.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet