BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább adják az OTP-t

Hétfő reggel további gyengüléssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, mely most is elsősorban az OTP-nak köszönheti visszaesését. A bankpapír négy százalékos mínuszban nyitott, onnan próbál most visszakapaszkodni.

2013. július 22. hétfő, 09:32

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfői nyitás után 18 120 pontig esett vissza a BUX index, ez 0,7 százalékkal volt alacsonyabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom már a nyitáskor kifejezetten magas volt, az OTP már 1,4 milliárd forint értékben cserélt gazdát.

A bankpapírok állnak most a piac középpontjában azt követően, hogy Csányi Sándor elnök-vezérigazgató pénteken 7,8 milliárd forintos részvényeladást jelentett be, amire 9 százalékkal zuhant vissza az árfolyam. A hátfői nyitás is rosszul sikerült, a részvények 4040 forinton, négy százalékos mínuszban kezdték a napot, majd onnan kapaszkodtak vissza 4162 forintig, ami 0,9 százalékos mínusznak felelt meg. A Mol eközben 16 200 forintot ért, ami 0,4 százalékos lecsorgást jelentett, míg a Magyar Telekom 314 forintos szintje stagnálásnak felelt meg.

A gyógyszergyártók vegyesen kezdték az újabb hetet, a Richter a kezdés után 1,9 százalékkal 3630 forintig esett vissza, míg az Egis 21 965 forintos ára 0,2 százalékos bővülésről tanúskodott.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet