BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy forgalom mellett rendült meg az OTP

Jelentős gyengüléssel zárt csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, ráadásul magas volt a forgalom is. Mindkettő elsősorban az OTP-nek volt köszönhető, hiszen a bankpapír kifejezetten nagy érdeklődés mellett zuhant.

2013. július 18. csütörtök, 17:30

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csütörtöki kereskedést 18 969 ponton zárta a BUX index, ez 2,3 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai jegyzésnél. A forgalom kifejezetten magas volt, a 23,6 milliárd forintnyi üzletkötésből csak az OTP 20,7 milliárddal vette ki a részét.

A vezető részvények között a bankpapír volt a nagy vesztes, a 4620 forintos árfolyam 4,7 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai zárószintnél. Az OTP vevőit a kormány további tervei ijesztették el, a hírek szerint akár már a jövő héten döntés születhet a devizahitelesek megsegítéséről. A sajtóban egyelőre több lehetséges forgatókönyv kering, így nem tudni, hogy a lépéseknek pontosan milyen hatása lesz majd a legnagyobb magyar kereskedelmi bank profitjára. A Mol sem lehet büszke csütörtöki teljesítményére, hiszen a 16 630 forintos árfolyam 2,1 százalékkal maradt el a szerdaitól, eközben a Magyar Telekom másfél százalékos esés után 325 forinton tudott zárni.

A gyógyszergyártók közül a Richter felülteljesítette a piacot, hiszen a 3700 forintos árfolyam stagnálást jelentett szerdához képest, a szektortárs Egis azonban 1,1 százalékos eséssel 21 955 forinton fejezte be a kereskedést.

Az illikvid kispapírok közül csak a Pannonflax és az Alteo esett az OTP-nél nagyobbat, a Grenergie és a Futuraqua azonban tíz százalék feletti szárnyalást mutatott.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet