A csütörtöki kereskedést 18 969 ponton zárta a BUX index, ez 2,3 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai jegyzésnél. A forgalom kifejezetten magas volt, a 23,6 milliárd forintnyi üzletkötésből csak az OTP 20,7 milliárddal vette ki a részét.
A vezető részvények között a bankpapír volt a nagy vesztes, a 4620 forintos árfolyam 4,7 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai zárószintnél. Az OTP vevőit a kormány további tervei ijesztették el, a hírek szerint akár már a jövő héten döntés születhet a devizahitelesek megsegítéséről. A sajtóban egyelőre több lehetséges forgatókönyv kering, így nem tudni, hogy a lépéseknek pontosan milyen hatása lesz majd a legnagyobb magyar kereskedelmi bank profitjára. A Mol sem lehet büszke csütörtöki teljesítményére, hiszen a 16 630 forintos árfolyam 2,1 százalékkal maradt el a szerdaitól, eközben a Magyar Telekom másfél százalékos esés után 325 forinton tudott zárni.
A gyógyszergyártók közül a Richter felülteljesítette a piacot, hiszen a 3700 forintos árfolyam stagnálást jelentett szerdához képest, a szektortárs Egis azonban 1,1 százalékos eséssel 21 955 forinton fejezte be a kereskedést.
Az illikvid kispapírok közül csak a Pannonflax és az Alteo esett az OTP-nél nagyobbat, a Grenergie és a Futuraqua azonban tíz százalék feletti szárnyalást mutatott.
