A szerdai kereskedést 19 421 ponton fejezte be a BUX index, ez 1,5 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értéknél. Ráadásul mindezt úgy sikerült teljesíteni, hogy a nap végén kicsit visszapattant a korábbi mélypontról a mutató. A forgalom kifejezetten magas volt, kiemelkedett az OTP 9,6 milliárd forintnyi és a Richter 3,2 milliárdnyi üzletkötése.
A vezető részvények szinte kivétel nélkül veszítettek értékükből, a legrosszabbul az OTP járt, mely 3,6 százalékkal 4847 forintig zuhant vissza. Egyelőre mindenki csak találgat, milyen tervei lehetnek a kormánynak a devizahitelekkel, azonban az utóbbi évek tapasztalatai alapján a piac arra számít, hogy az újabb beavatkozás jelentős veszteséget okoz majd a bankszektornak.
Ezek után nem meglepő, hogy a részvényekkel 4825 forinton is kötöttek üzletet. A Mol 0,1 százalékkal lett olcsóbb a kereskedés végére, így 16 980 forintba került, míg a Magyar Telekomért 330 forintot adtak, ami 1,2 százalékos gyengülésnek felelt meg.
Felemás napjuk volt a gyógyszergyártóknak a piacon, hiszen a Richter 1,1 százalékkal 3700 forintig esett vissza a nap végére, az Egis 22 200 forintos árfolyama azonban 0,2 százalékkal magasabb volt a keddinél.
