BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Földhöz vágták az OTP-t Navracsics szavai

Jókora gyengüléssel zárt szerdán a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, mely elsősorban az OTP zuhanásának köszönhette az eladói nyomást. A bank azt követően került lejtőre, hogy a közigazgatási és igazságügyi miniszter újabb mentőcsomagok ötletét dobta be a köztudatba a devizahitelesek számára.

2013. július 17. szerda, 17:18

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerdai kereskedést 19 421 ponton fejezte be a BUX index, ez 1,5 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értéknél. Ráadásul mindezt úgy sikerült teljesíteni, hogy a nap végén kicsit visszapattant a korábbi mélypontról a mutató. A forgalom kifejezetten magas volt, kiemelkedett az OTP 9,6 milliárd forintnyi és a Richter 3,2 milliárdnyi üzletkötése.

A vezető részvények szinte kivétel nélkül veszítettek értékükből, a legrosszabbul az OTP járt, mely 3,6 százalékkal 4847 forintig zuhant vissza. Egyelőre mindenki csak találgat, milyen tervei lehetnek a kormánynak a devizahitelekkel, azonban az utóbbi évek tapasztalatai alapján a piac arra számít, hogy az újabb beavatkozás jelentős veszteséget okoz majd a bankszektornak.

Ezek után nem meglepő, hogy a részvényekkel 4825 forinton is kötöttek üzletet. A Mol 0,1 százalékkal lett olcsóbb a kereskedés végére, így 16 980 forintba került, míg a Magyar Telekomért 330 forintot adtak, ami 1,2 százalékos gyengülésnek felelt meg.

Felemás napjuk volt a gyógyszergyártóknak a piacon, hiszen a Richter 1,1 százalékkal 3700 forintig esett vissza a nap végére, az Egis 22 200 forintos árfolyama azonban 0,2 százalékkal magasabb volt a keddinél.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet