BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszakadt az OTP Navracsics szavai után

Az OTP vezetésével gyengült szerda délelőtt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe miután a miniszterelnök-helyettes további devizahiteleseket segítő intézkedések szükségességéről beszélt. A Magyar Telekom és a Richter is egy százalék feletti mínuszba csúszott, a Mol viszont még tartja magát.

2013. július 17. szerda, 13:09

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerdán kora délután 19 437 ponton állt a BUX index, ez 1,4 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi záróértéknél. A forgalom az első órákban kifejezetten magas volt, az OTP 4,6 milliárdja mellett a Richter 2,3 milliárdját is érdemes kiemelni.
A vezető részvények közül az OTP a nap vesztese eddig, a bankpapírok 3,2 százalékos zuhanás után 4870 forintba kerültek.

Ez nagyrészt annak köszönhető, hogy Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter kedd este egy interjúban felvetette, hogy ősszel a kormány további törvényeket hozhat a devizahitelesek megmentése érdekében. Egyelőre nem tudni konkrétumokat a kormány terviről, azonban az utóbbi évek tapasztalataiból kiindulva tart a piac attól, hogy ismét egy a végtörlesztéshez hasonló konstrukcióban gondolkodnak, ami tetemes veszteséget okozna a bankoknak. A Mol a nap első felében minimálisan erősödött, így 17 030 forintot ért, míg a Magyar Telekom 327 forintos ára 2,1 százalékkal alacsonyabb volt a keddinél.

A gyógyszergyártók is rosszul kezdtek szerdán, a Richter 1,1 százalékkal 3699 forintig esett vissza, míg az Egis 22 100 forintot ért, ami 0,2 százalékos mínusznak felelt meg.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet