BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogyott a forint szuflája

A jelek szerint valóban az egyhónapos csúcs jelentheti a megállót a magyar deviza számára 291 körül, hiszen kedden már nem tudott tovább erősödni az euróval szemben. A nemzetközi hangulat is kicsit elbizonytalanodott, a befektetők Ben Bernanke szerda esti szavaira várnak.

2013. július 16. kedd, 15:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kedd délutánra 292,61-ig gyengült a forint az euróval szemben, ez 0,23 százalékkal volt magasabb az előző napi szintnél. A dollár ellenében 222,89-ig erősödött a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank 236,49 forintba került. A fentiekből is látszik, hogy a nemzetközi színtéren az euró erősödéséről szólt a nap, közel fél százalékkal 1,312-ig emelkedett az euró/dollár jegyzés.

A befektetők többsége a Fed elnökének szerdai sajtótájékoztatójára vár, Ben Bernanke magyar idő szerint este beszél majd a jegybank kamatdöntése után. A kamat változására szinte senki nem számít, azonban az eszközvásárlási program leállításáról esetleg közölhet pluszinformációkat Bernanke. Egy hónapja a szakember még úgy fogalmazott, hogy konszenzus mutatkozik a kötvényvásárlások idei visszafogásával kapcsolatban, majd a jegyzőkönyvből az derült ki, hogy nagyjából a tagok fele hagyna fel a programmal már az év vége előtt.

A magyar állampapírok másodpiacán minimális elmozdulásokat regisztrált az ÁKK, az viszont kedvező hír, hogy az adósságkezelő gond nélkül tudta értékesíteni a kitűzött mennyiséget három hónapos diszkont kincstárjegyekből, ráadásul az aukciós hozam is tovább csökkent.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet