BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is a vevők uralják a magyar piacot

Hétfő reggel további emelkedéssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, mely elsősorban a Richter és az OTP jó teljesítményének köszönheti a pozitív hangulatot. A nemzetközi piacok továbbra is támogatják az emelkedést, de sok múlhat az amerikai gyorsjelentési szezon számain.

2013. július 15. hétfő, 09:34

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hét első kereskedési napján a nyitás után 19 652 ponton állt a BUX index, ez fél százalékkal volt magasabb a múlt pénteki szintnél. A forgalom egyelőre visszafogott, csak az OTP és a Richter papírjai iránt látszik érdemi érdeklődés.

A vezető részvények többnyire emelkedéssel nyitották a hetet, az OTP például 0,7 százalékos drágulást követően 5080 forintot ért. A Mol eközben 16 755 forintig emelkedett, ez 0,2 százalékos felfelé araszolásnak felelt meg, míg a Magyar Telekom minimális gyengülést követően 326 forintért cserélt gazdát. Jól indult a kereskedés a gyógyszergyártók számára is, a Richter 1,1 százalékkal 3725 forintig erősödött, míg az Egis 21 915 forintos ára 0,1 százalékkal volt magasabb a péntekinél.

A magyar tőzsde hangulatát továbbra is elsősorban a nemzetközi folyamatok határozzák meg, ebből a szempontból az amerikai gyorsjelentési szezon hozhat mozgást a piacokon. Ma például a nyitás előtt publikálja második negyedéves számait a Citigroup, melyre mindig figyelnek a befektetők.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet