A hét első kereskedési napján a nyitás után 19 652 ponton állt a BUX index, ez fél százalékkal volt magasabb a múlt pénteki szintnél. A forgalom egyelőre visszafogott, csak az OTP és a Richter papírjai iránt látszik érdemi érdeklődés.
A vezető részvények többnyire emelkedéssel nyitották a hetet, az OTP például 0,7 százalékos drágulást követően 5080 forintot ért. A Mol eközben 16 755 forintig emelkedett, ez 0,2 százalékos felfelé araszolásnak felelt meg, míg a Magyar Telekom minimális gyengülést követően 326 forintért cserélt gazdát. Jól indult a kereskedés a gyógyszergyártók számára is, a Richter 1,1 százalékkal 3725 forintig erősödött, míg az Egis 21 915 forintos ára 0,1 százalékkal volt magasabb a péntekinél.
A magyar tőzsde hangulatát továbbra is elsősorban a nemzetközi folyamatok határozzák meg, ebből a szempontból az amerikai gyorsjelentési szezon hozhat mozgást a piacokon. Ma például a nyitás előtt publikálja második negyedéves számait a Citigroup, melyre mindig figyelnek a befektetők.
