BUX 138985.79 0,99 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötezer fölé húzták az OTP-t

Kedden is felülteljesítette a nemzetközi részvénypiacokat a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, mely elsősorban a Mol és az OTP vezetésével tudott feljebb kapaszkodni. A bankpapírok így ismét 5000 forint felett zártak, amire utoljára egy hónapja volt példa.

2013. július 9. kedd, 17:32

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keddi kereskedést 1,4 százalékos emelkedés után 19 423 ponton fejezte be a BUX index, a 8,3 milliárd forintos forgalom kicsivel elmaradt az átlagostól. A legnagyobb érdeklődés szokás szerint az OTP piacát jellemezte, 7 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel. A BUX teljesítménye különösen a felemás nyugat-európai hangulat és a botladozó régiós piacok mellett kiemelkedő.

A vezető részvények közül az OTP végül 1,9 százalékos drágulást követően 5010 forinton zárt, utoljára nagyjából egy hónapja tudott a lélektanilag fontos határ fölé kapaszkodni a papír. A Mol eközben 16 950 forinton állt a nap legvégén, ez 2,1 százalékkal volt magasabb a hétfői árfolyamnál, míg a Magyar Telekom ugyanúgy 321 forintot ért, mint egy nappal korábban.

A gyógyszergyártók számára mérsékelten volt pozitív a keddi kereskedés, a Richter 0,7 százalékkal 35 755 forintig erősödött, míg az Egis részvényeivel 22 195 forinton kötötték az utolsó üzletet, ami 0,4 százalékos felfelé araszolásnak felelt meg.

Az illikvid kispapírok közül a két szoftvercég jelentette kedden a piac két végpontját: miközben a Kulcssoft 8,3 százalékkal feljebb ugrott, a Freesoft árfolyama 13,4 százalékkal szakadt be.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet