Az FTSE-100 0,2 százalékos emelkedésével fél 11 körül a legjobban teljesítő tőzsde volt, miután a DAX és CAC-40 is veszteségben járt, előbbi 0,1, utóbbi 0,2 százalékkal gyengült. A Stoxx Europe 600 indexe 0,3 százalékkal esett. A periféria részvénypiacai is pirosban voltak, a milánói FTSE MIB és a madridi IBEX-35 indexe is 0,3 százalékos veszeségben járt.
A hétfői rally után a legnagyobb veszteségek az autógyártók részvényeinél látszanak: a Daimler 2,6, a Porsche Automobil Holding 0,9, a Volkswagen 1,6 százalékos esésben volt. Párizsban a Renault 2,9, a Peugeot 1,6 százalékkal gyengült.
A frankfurti piacra emellett a Deutsche Bank is nyomást gyakorol: a bankpapírok 1,6 százalékos veszteségben jártak, miután a JP Morgan Cazenove túlsúlyozásról tartásra húzta le a papírokat.
Londonban a bányaipari papírok húzzák az indexet: a Rio Tinto 3,3, az Anglo American 2,5 százalékos emelkedésben volt.
