BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyugat-Európában jó a hangulat

A vezető nyugat-európai indexek erősödéssel kezdték a hétfői kereskedést, ami elsősorban az amerikai börzék pénteki szárnyalásának, valamint az ázsiai piacok rallyjának köszönhető.

2013. május 20. hétfő, 10:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Délelőtt 10 óra körül az FTSE-100 0,2, a DAX 0,5, a CAC-40 0,1 százalékos nyereségben álltak. A Stoxx Europe 600 indexe 0,1 százalékot erősödött. A periféria indexei viszont mínuszban voltak: a milánói FTSE MIB 0,9, míg a madridi IBEX-35 0,2 százalékos veszteségben állt.

Az emelkedést a bankszektor húzta: az RBS a kezdeti 2,7 százalékos megugrása 10 órára 0,2 százalékra mérséklődött, de a Commerzbank tartotta a 2 százalék feletti emelkedését. A DAX-nak emellett az autógyártók is segítettek.

Hétfőn fontosabb makroadat nem lát napvilágot, a nyugat-európai és amerikai piacok hétfőn is nyitva tartanak - Svájc, Ausztria, Luxemburg kivételével. A budapesti tőzsde is zárva tart.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet