BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rákapott az emelkedésre a Telekom

Az amerikai piacok további emelkedése ellenére csak szenvedett a magyar tőzsde a hét utolsó napján, aminek hátterében talán a befektetők óvatossága állhat.

2013. május 17. péntek, 16:44

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Leginkább az OTP-Mol páros az amelyik az elmúlt napokban nem tudta a nemzetközi hangulatot kihasználni. A gyorsjelentésük óta a két cég gyakorlatilag nem nagyon mozdult. Az olajtársaság esetében azonban mintha látszana egy kis éledezés, pénteken is a nap végén szépen felhízták az árát, annak ellenére, hogy az olaj ára is sokat esett a napokban. A Mol ennek ellenére kitört már a csökkenő trendből, és pénteken 0,9 százalékkal magasabban 16 700 forinton zárt az árfolyam. Az OTP-nél ugyanakkor a növekvő rossz hitelportfólió, illetve a folyamatos találgatások a tranzakciós adó megemeléséről tarthatják vissza a befektetőket, hogy áthúzzák a kemény ellenállást jelentő 5000 forintos szinten az árfolyamot. Az elmúlt napokban így 4900 környékén kereskedtek a részvénnyel, pénteken például pont ezen a szinten zárt 0,7 százalékos esést követően.

A Richter esetében ugyan az elemzők többsége vételi ajánlást fogalmaz meg ennek ellenére a részvénynek csak kisebb emelkedésre futotta, mivel a részvény árának nem tett jót, hogy a nem került vissza a részvény az MSCI kosárba. Ez meglátszott a hét utolsó napján is, a részvény ugyanis 1,1 százalékkal 34 110 forintra esett vissza.

A Magyar Telekom viszont bentmaradt az MSCI kosárban, és enek hatására második napja száguldott felfelé a részvény, gyakorlatilag pluszban tartva a BUX indexet. A Telekom ugyanis 2 százalékkal 365 forintra drágult.

A hét egyik sztár papírja az Egis, azonban péntekre már megpihent. Igaz a záró szakasz előtt még pluszban volt az árfolyama, azonban az utolsó percekben érkező eladók végül 0,9 százalékkal 19 080 forintra lökték vissza az árfolyamot, ami azonban inkább csak természetes korrekció volt a részvénynél a 19 500 forintos ellenállás előtt.

A BUX így összességében 18 779 ponton zárt, ami 0,03 százalékos pluszt jelentett csupán.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet