BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Régión kívüli termelő mezőkre pályázik a Mol

Egyelőre nincs konkrét felvásárlási bejelentés előtt a Mol.

2013. május 14. kedd, 08:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Konkrét akvizíciós bejelentések jelenleg nincsenek a láthatáron, azonban a Mol készül arra, hogy a régión kívül a kitermelési üzletágban termelő mezőket vásároljon - mondta el a Napi Gazdaság kérdésére Simola József pénzügyi vezérigazgató-helyettes. Simola elmondta erre azért van szükség mert a Mol mindenképpen szeretné növelni kitermelését, és organikus úton ez elég lassan megy. Egy kutatási mezőnél ugyanis 10 év is eltelhet mire a kezdetektől felfuttatják a mezőt, a Mol pedig, ha lehetőség van ennél gyorsabban is szeretné a kitermelését növelni.

Mindezek mellett az első negyedévi üzemi eredmény a várakozásoknak megfelelően alakult Simola szerint. A Mol tartja továbbra is az évi 110 ezer hordós kitermelési tervét, és e mellett 100-110 dolláros kőolajűárral, és 1-2 dollár ural/brent marzsal számolnak.

A kiskereskedelemben reményeik szerint még az idén elérik a mélypontot a forgalom visszaesésében, ahogyan a vezérigazgató-helyettes elmondta: nehéz már a lakossági szegmensben ennél kevesebbet fogyasztani.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet