Konkrét akvizíciós bejelentések jelenleg nincsenek a láthatáron, azonban a Mol készül arra, hogy a régión kívül a kitermelési üzletágban termelő mezőket vásároljon - mondta el a Napi Gazdaság kérdésére Simola József pénzügyi vezérigazgató-helyettes. Simola elmondta erre azért van szükség mert a Mol mindenképpen szeretné növelni kitermelését, és organikus úton ez elég lassan megy. Egy kutatási mezőnél ugyanis 10 év is eltelhet mire a kezdetektől felfuttatják a mezőt, a Mol pedig, ha lehetőség van ennél gyorsabban is szeretné a kitermelését növelni.
Mindezek mellett az első negyedévi üzemi eredmény a várakozásoknak megfelelően alakult Simola szerint. A Mol tartja továbbra is az évi 110 ezer hordós kitermelési tervét, és e mellett 100-110 dolláros kőolajűárral, és 1-2 dollár ural/brent marzsal számolnak.
A kiskereskedelemben reményeik szerint még az idén elérik a mélypontot a forgalom visszaesésében, ahogyan a vezérigazgató-helyettes elmondta: nehéz már a lakossági szegmensben ennél kevesebbet fogyasztani.
