A részvény ugyan a napot történelmi mélyponton, 350 forinton kezdte, de innen szépen lassan kezdett talpra állni. Ez nem is csoda, hiszen az adó levonása után a részvényesek nettó 42 forintot kapnak részvényenként, így osztalékkal együtt sem érte meg sokaknak eladni. Ráadásul a Magyar Telekom szerdán elsőként hozza a nagyobb cégek közül napvilágra a gyorsjelentését, amit sokan még megvárhatnak mielőtt döntenek, hogy mi legyen a részvénnyel. A papír így végül 42 forinttal, azaz 10,5 százalékkal 361 forintra esett vissza.
Az OTP ugyan sokat hezitált a nap elején, de végül a jó nemzetközi hangulat felfelé húzta az árfolyamát. A bankrészvény így átlépet a 4800-as szinten és 1,3 százalékos plusszal 4855 forinton zárta a napot.
Bár napközben 34 500 forinton is forgott, végül 34 290 forinton zárt a Richter részvénye, ami 0,3 százalékos pluszt jelentett. A szektortárs Egis viszont 0,2 százalékkal 18 100 forintra csúszott vissza.
Tovább szenved a Mol, az olaj árának elmúlt napokban tapasztalt jelentősebb emelkedése, és a jó nemzetközi hangulat sem segített az olajtársaságon, amely kedden is 0,2 százalékkal, 16 250 forintra esett vissza.
A BUX így összességében 0,7 százalékkal 18 499 pontra emelkedett. A vezető részvények árának alakulása alapján meglepő lehet az index drágulása, az értékébe azonban ilyenkor beleépítik az osztalékot is, így ez okozta, hogy a Telekom 10 százalékos esése gyakorlatilag nem látszott meg a BUX-on.
