BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átadta legfontosabb projektjét a Pannergy

Csúszással, de elkészült a miskolci Avasi lakótelep geotermikus hőellátását biztosító projekt első szakasza.

2013. május 7. kedd, 15:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ünnepélyes keretek között átadta a PannErgy a 7,5 milliárd forintos beruházással elkészített miskolci geotermikus projektjének első szakaszát, amely az Avas lakótelep geotermikus hőellátását biztosítja - jelentette be a társaság a BÉT honlapján. Ezzel elindul Közép-Európa legnagyobb geotermikus erőműve.

A beruházás második üteme akár néhány hónapon belül megvalósulhat - közölte a társaság, amellyel a belvárost láthatják el a geotermikus energiával. A második ütem befejezésével éves szinten közel 800 ezer gigajoul geotermikus energiából nyert hőenergia hasznosítására lesz lehetőség.

A második ütemmel párhuzamosan egyéb másodlagos hő hasznosítást célzó projektek is előkészítés alatt vannak Miskolc térségében. Ilyen például az üvegház projekt, amely az Avason 35-65 Celsius fokra lehűlt vízben még maradó geotermikus potenciált fogja tovább hasznosítani. A 10 hektáros üvegház projekt jelenleg előkészítési fázisban van.

A Pannergy számára rendkívül fontos beruházásról van szó, hiszen a jelenleg 100 milliós nagyságrendű árbevételt elérő cég számára milliárdos bevételt hozhat az új projekt, amelyet jelentős csúszással tudtak átadni.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet