BUX 139213.70 1,15 %
OTP 44750 1,75 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délutánra elbizonytalanodtak a piacok

Az amerikai indexek enyhe esése is bizonytalanságot hozott a részvénypiacokra szerda délután.

2013. április 24. szerda, 17:39

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Úgy látszik már nagyon közel május, amikor a tőzsdei szleng szerint el kell adni a részvényeket, a befektetők ugyanis a legkisebb negatív jelre is nagyon óvatossá válnak. ez mutatkozott meg szerdán, a rossz hangulathoz ugyanis elég volt 0,1 százalékos mínuszban forgó Dow Jones index.

A magyar tőzsdére amúgy is igaz volt az elmúlt napokban, hogy nem bírt a jó hangulattal sem emelkedni, így nem csoda, hogy a nap végére elég sokat esett vissza a BUX értéke. A napközben 18 000 pont felett járó index ugyanis 17 880 ponton zárt, ami 0,4 százalékos pluszt jelentett még mindig. Az emelkedés azonban jórészt a Magyar Telekom részvényének volt betudható, ahol úgy látszik rájöttek a befektetők, hogy hamarosan osztalék lesz, így a 410 forint alatti zárás már nagyon jó hozamot biztosít a számukra rövid távon. A részvény így közel 1 százalékkal 412 forintra emelkedett, de napközben ennél magasabban is járt. A közgyűlése előtti napon 0,7 százalékkal drágult a Mol részvénye is. Az olajpapír így 16 040 forinton zárt, igaz 16 250 forinton is megfordult a részvény.

Stagnált viszont az OTP árfolyama. A bankrészvény mozgása az elmúlt napokban jelentősen beszűkült, ami egy nagyobb mozgást vetíthet előre. A 4550 forinton stagnáló részvény technikai alapon valószínűbb, hogy ismét az 5000 forintos szintet célozhatja meg.

A Richter viszont nem tud talpra állni a részvény 0,1 százalékkal 32 520 forintra csökkent, és egyelőre nincsen vételi jelzés a részvénynél.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet