Az E-Star ESCO Kft. elállt 446 millió forint névértékű kötvények értékesítésétől - jelentette be az E-Star a BÉT honlapján. A vevő a döntést tudomásul vette, így a 2014, 2015 és 2016-os lejáratú kötvények az E-Star leányvállalatának a tulajdonában maradnak. A bejelentés szerint így mintegy 2,3 milliárd forintos kötelezettség maradt a cégcsoporton belül úgy, hogy az E-Star ESCO Kft.a szerződés megszüntetésével nem szenvedett el veszteséget. A tranzakció lebonyolításához a vállalatcsoport nem szorult külső forrás bevonására sem. A vállalati hiteleken felüli magyarországi külső adósságállomány ezzel a lépéssel 7,8milliárd forintra csökkent a cégnél közölte Soós Csaba, a társaság ügyvezetője.
