BUX 139080.21 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent az E-Star hitelállománya

Megtartott kötvényein nyert a cég.

2013. április 24. szerda, 08:23

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az E-Star ESCO Kft. elállt 446 millió forint névértékű kötvények értékesítésétől - jelentette be az E-Star a BÉT honlapján. A vevő a döntést tudomásul vette, így a 2014, 2015 és 2016-os lejáratú kötvények az E-Star leányvállalatának a tulajdonában maradnak. A bejelentés szerint így mintegy 2,3 milliárd forintos kötelezettség maradt a cégcsoporton belül úgy, hogy az E-Star ESCO Kft.a szerződés megszüntetésével nem szenvedett el veszteséget. A tranzakció lebonyolításához a vállalatcsoport nem szorult külső forrás bevonására sem. A vállalati hiteleken felüli magyarországi külső adósságállomány ezzel a lépéssel 7,8milliárd forintra csökkent a cégnél közölte Soós Csaba, a társaság ügyvezetője.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet