Tegnap este megegyeztek a CIG egymással vitában álló alapító nagyrészvényesei, nem került sor Horváth Béla elnök visszahívására, mert az alapító beadta a derekát és lemondott. A közgyűlésen rövid beszédében jelezte a későbbi együttműködés szándékát és emlékeztette a részvényeseket: \"biztosítást 20 évre, biztosítót száz évre vesz az ember\". A Napi Gazdaság információi szerint megegyezés született Horváth Béla több, mint 4,6 millió részvényének sorsáról is: többségét a volt elnök megtartja, a pakett egy részét pedig a CIG legnagyobb részvényese, Bayer József veszi át, akinek így 15 százalék fölé nő részesedése a biztosítóban. Utóbbi lépéssel áll kapcsolatban az a közgyűlésen elfogadott alapszabály-módosítás, amely eltörölte az eddigi 10 százalékos szavazati korlátot.
A másik alapszabály-módosítás - miszerint ezentúl más cégekhez hasonlóan itt is az igazgatóság választja meg elnökét, szemben az eddigi, közgyűlésen történt választással - egyesek szerint az eddig CIG-es hagyománynak számító közvetlen részvényesi beleszólást csökkenti. A részvényesek vita nélkül tudomásul vették a 2167 milliós veszteséget tartalmazó magyar egyedi, valamint a 2723 milliós mínuszt mutató nemzetközi konszolidált mérleg számait, ám akadt - három évvel ezelőtt 938 forintos áron jegyző - nem is egy olyan kisrészvényes, aki éles kritikát fogalmazott meg a társaság vezetésével szemben.
A részvényesek zöme azonban továbbra is a cég mellett áll, ezt jelzi a Járai Zsigmond visszahívásáról szóló - amúgy az indítványozó Horváth Béla által vissza is vont, de Járai javaslatára mégis szavazásra kerülő - indítvány 99,3 százalékos elutasítása is. Az igazgatóság három új tagját - Király Máriát, az Axel Springer pénzügyi igazgatóját, Mikó Gyulát, a CIG alapító korábbi vezérigazgató-helyettesét és Horváth Gergelyt, a Keler és az MNV volt vezérigazgatóját - egyhangúan választották meg. Az igazgatóság alkalmazott és az fb részvényes tagjai továbbra sem kapnak tiszteletdíjat, és kiderült, hogy Járai Zsigmond fb-elnök korábbi autóját egy Skoda Octaviára cserélte a társaság.
Korányi G. Tamás, a Napi Gazdaság főszerkesztője a CIG Pannónia alapító részvényese.
