A szerdai nyitás után 18 138 pontig emelkedett a BUX index, ez 0,7 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A forgalom ismét az OTP-nek köszönhetően mutat életjeleket, a bankpapírok majdnem egymilliárd forint értékben cseréltek gazdát.
A vezető részvények többsége javítani tudott a kezdés után, a nap nyertese eddig az OTP, mely 1,5 százalékkal 4469 forintig drágult. A Mol eközben 0,3 százalékkal 16 700 forintig kapaszkodott, míg a Magyar Telekom 402 forintos jegyzése fél százalékkal volt magasabb a tegnapinál.
A gyógyszergyártók továbbra sem tudnak javítani az utóbbi napok esése után, a Richter 0,4 százalékkal 33 200 forintig esett vissza, míg az Egis 18 725 forintos árfolyama 0,4 százalékkal magasabb volt a kedd délutáninál.
