BUX 138985.79 0,99 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint megpróbálkozik az emelkedéssel a tőzsde

Erősödéssel nyitott szerdán a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, az utóbbi napok után megint megpróbál kijönni a gödörből a magyar piac. A javulást egyelőre az OTP vezeti közel másfél százalékos drágulásával.

2013. március 20. szerda, 09:42

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerdai nyitás után 18 138 pontig emelkedett a BUX index, ez 0,7 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A forgalom ismét az OTP-nek köszönhetően mutat életjeleket, a bankpapírok majdnem egymilliárd forint értékben cseréltek gazdát.

A vezető részvények többsége javítani tudott a kezdés után, a nap nyertese eddig az OTP, mely 1,5 százalékkal 4469 forintig drágult. A Mol eközben 0,3 százalékkal 16 700 forintig kapaszkodott, míg a Magyar Telekom 402 forintos jegyzése fél százalékkal volt magasabb a tegnapinál.

A gyógyszergyártók továbbra sem tudnak javítani az utóbbi napok esése után, a Richter 0,4 százalékkal 33 200 forintig esett vissza, míg az Egis 18 725 forintos árfolyama 0,4 százalékkal magasabb volt a kedd délutáninál.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet