Kedd reggel 18 194 pontig emelkedett a BUX index, ez 0,2 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértéknél. A forgalom egyelőre kifejezetten élénk, de ez nagyrészt az OTP közel egymilliárdnyi üzletének köszönhető.
A vezető részvények felemás hangulatban kezdték a napot, a nemzetközi hangulatra érzékeny OTP például 0,4 százalékos felfelé araszolás után 4500 forintba került, a Mol viszont 0,2 százalékkal 16 800 forintig gyengült, míg a Magyar Telekom 401 forintos árfolyama 0,75 százalékos erősödést jelent.
A gyógyszergyártók közül a Richter 0,8 százalékos emelkedés után 33 600 forintba került a nap első felében, míg az Egis 18 885 forintos ára 0,05 százalékkal volt magasabb a hétfőinél.
