BUX 138985.79 0,99 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elindult felfelé a tőzsde

Erősödéssel kezdett kedd reggel a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, pedig Cipruson továbbra is bizonytalan a mentőcsomag sorsa, hiszen a jelek szerint ma sem szavaznak a bankbetétek megadóztatásáról. Így továbbra is bizonytalan a hangulat a nemzetközi piacokon, a hírek függvényében bármikor fölénybe kerülhetnek megint az eladók.

2013. március 19. kedd, 09:47

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kedd reggel 18 194 pontig emelkedett a BUX index, ez 0,2 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértéknél. A forgalom egyelőre kifejezetten élénk, de ez nagyrészt az OTP közel egymilliárdnyi üzletének köszönhető.

A vezető részvények felemás hangulatban kezdték a napot, a nemzetközi hangulatra érzékeny OTP például 0,4 százalékos felfelé araszolás után 4500 forintba került, a Mol viszont 0,2 százalékkal 16 800 forintig gyengült, míg a Magyar Telekom 401 forintos árfolyama 0,75 százalékos erősödést jelent.

A gyógyszergyártók közül a Richter 0,8 százalékos emelkedés után 33 600 forintba került a nap első felében, míg az Egis 18 885 forintos ára 0,05 százalékkal volt magasabb a hétfőinél.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet