BUX 139111.47 1,08 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP-t is adják a ciprusi bankpánik hírére

A vártnak megfelelően gyengüléssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, mely elsősorban a romló nemzetközi hangulat áldozata. A rossz hangulatot az okozta, hogy Cipruson egyszeri illetéket vetettek ki a bankbetétekre, erre a szigetország betétesei megrohanták a bankfiókokat.

2013. március 18. hétfő, 09:23

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfői nyitás után 18 284 pontig esett vissza a BUX index, ez 0,4 százalékkal volt alacsonyabb a múlt csütörtöki értéknél. A forgalom kimondottan élénk volt a nap elején, hiszen az OTP 700 milliója mellett a Mol, a Richter és a Telekom is 200 millió feletti értékben cserélt gazdát.

A vezető részvények közül az OTP a nap vesztese eddig, mivel egyrészt a bankpapír a legérzékenyebb a nemzetközi hangulat változásaira, másrészt pedig a ciprusi bankpánik miatti negatív hullám a bankokat érintheti leginkább. A legnagyobb magyar kereskedelmi bank papírjai a nyitás után 1,7 százalékkal 4572 forintig estek vissza. Eközben a Mol 0,2 százalékkal 16 690 forintig drágult, míg a Magyar Telekom egy forintos drágulást követően 397 forintot ért.

A gyógyszergyártók felemás hangulatban indították a hetet: a Richter 33 990 forintos árfolyama 0,9 százalékkal magasabb volt a csütörtökinél, az Egis viszont 1,2 százalékkal 19 020 forintig esett vissza.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet