A hétfői nyitás után 18 284 pontig esett vissza a BUX index, ez 0,4 százalékkal volt alacsonyabb a múlt csütörtöki értéknél. A forgalom kimondottan élénk volt a nap elején, hiszen az OTP 700 milliója mellett a Mol, a Richter és a Telekom is 200 millió feletti értékben cserélt gazdát.
A vezető részvények közül az OTP a nap vesztese eddig, mivel egyrészt a bankpapír a legérzékenyebb a nemzetközi hangulat változásaira, másrészt pedig a ciprusi bankpánik miatti negatív hullám a bankokat érintheti leginkább. A legnagyobb magyar kereskedelmi bank papírjai a nyitás után 1,7 százalékkal 4572 forintig estek vissza. Eközben a Mol 0,2 százalékkal 16 690 forintig drágult, míg a Magyar Telekom egy forintos drágulást követően 397 forintot ért.
A gyógyszergyártók felemás hangulatban indították a hetet: a Richter 33 990 forintos árfolyama 0,9 százalékkal magasabb volt a csütörtökinél, az Egis viszont 1,2 százalékkal 19 020 forintig esett vissza.
