A pénteki nyitás után 19 193 pontig kapaszkodott a BUX index, ez 0,6 százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróértéknél. A forgalom csak az OTP miatt magasabb az átlagosnál, a bankpapírok fél óra alatt már 2 milliárd forint értékben cseréltek gazdát.
A vezető részvények közül éppen a hajnalban jelentő bank jár az élen, a várttól elmaradó eredmények ellenére 1,3 százalékkal 4900 forintig drágultak. A Mol eközben 0,1 százalékkal 17 600 forintig kapaszkodott fel, míg a Magyar Telekom 409 forintos árfolyama két forinttal volt magasabb a csütörtökinél.
A gyógyszergyártók közül a Richter 0,4 százalékos erősödéssel kezdte a napot, így 34 950 forintba került, míg az Egis 18 800 forintos ára 0,2 százalékkal volt magasabb a tegnapinál.
