BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most a Molt húzták meg reggel

Erősödéssel kezdett szerda reggel a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, azonban ezúttal nem az OTP, hanem a Mol a húzóerő a piacon. A többi vezető részvény is felfelé indult a kezdés után köszönhetően a jó nemzetközi hangulatnak.

2013. március 6. szerda, 09:28

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerda reggel a nyitás után 19 083 pontig erősödött a BUX index, ez 1,3 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A forgalom egyelőre átlagosnak mondható, szokás szerint az OTP vezet 430 milliós üzletkötéssel.

A vezető részvények mindegyike javítani tudott a nap elején, a legerősebb egyelőre a Mol, mely 2 százalékkal 17 500 forintig drágult. A kedden nagyot erősödő OTP 0,9 százalékkal kúszott feljebb, így 4845 forintot ért, míg a Magyar Telekom 408 forintos árfolyama három forinttal volt magasabb a tegnapi szintnél.

A gyógyszergyártók közül a Richter 1,3 százalékkal 34 790 forintig drágult a nyitás után, míg az Egis 19 000 forintos ára 0,7 százalékkal volt magasabb a kedd délutáninál.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet