BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az OTP-ben tartottak ki végig a vevők

Erősödéssel zárt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe kedden, de ez szinte kizárólag az OTP 3 százalékos szárnyalásának volt köszönhető, a többi blue chip felemás teljesítményt mutatott. Az utolsó pillanatig a Richter is jól állt, majd a zárásban három százalékot estek a gyógyszerpapírok.

2013. március 5. kedd, 17:13

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keddi kereskedés végére 18 836 pontig emelkedett a BUX index, ez 1,2 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértéknél. A forgalom átlagos volt, kicsit több mint 10 milliárd forint cserélt gazdát.

A vezető részvények felemás napot mutattak, csak az OTP-nek volt köszönhető, hogy nem lett mínuszos a nap vége. A bankpapírok 3,05 százalékos erősödés után 4803 forinton fejezték be a kereskedést, ezzel szinte egyedüliként lógtak ki felfelé a sorból. A pozitív oldalt erősítette a Mol is, mely 1,1 százalékkal 17 150 forintig drágult, a Magyar Telekom viszont 1,5 százalékos visszaesés után 405 forintért cserélt gazdát.

A gyógyszergyártókba is beleadtak a nap végére, a Richter 34 350 forintos árfolyama 0,4 százalékkal volt alacsonyabb a hétfőinél, míg az Egis 0,45 százalékkal 18 870 forintra esett vissza. Érdekesség, hogy a Richter néhány perccel a zárás előtt még 2,5 százalékos pluszban volt, majd onnan rántották vissza a végén.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet