BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot esett a forint Matolcsy első munkanapján

Gyengüléssel kezdte a hetet a forint miután hétfőtől hivatalosan is Matolcsy György a Magyar Nemzeti Bank elnöke. A régióhoz képest tapasztalt alulteljesítés elsősorban annak volt köszönhető, hogy ismét a félelmek kerültek túlsúlyba a jegybanki őrségváltás kapcsán.

2013. március 4. hétfő, 16:52

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hétfő délutánra 297,13-ig esett a forint az euróval szemben, ez 0,82 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki szintnél. A dollár ellenében egy százalékkal 228,12-ig esett a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank 242,38 forintba került. Közben az euró alig mozdult a dollárral szemben, délután 1,301 körül ingadozott a keresztárfolyam.

A forint mellett a régiós devizák sokkal jobban teljesítettek, Magyarországgal kapcsolatban azonban ismét a kockázatok kerültek előtérbe. Ennek oka pedig az, hogy Matolcsy György a múlt hét végén még nemzetgazdasági miniszterként úgy módosította a jegybank alapokmányát, hogy az az elnöknek kedvezzen az alelnökökkel szemben. Emellett Balog Ádám mellett ma Pleschinger Gyula került be a monetáris tanácsba. A befektetők továbbra is a monetáris politika további lazítására számítanak, csak annak mértéke és a pontos eszközök kérdésesek.

A kötvénypiacon többnyire emelkedtek a hozamok, csak a rövid futamidők esetében örülhettünk stagnálásnak. Csökkenni egyedül a 12 hónapos kincstárjegyek amígy is rekordalacsony hozama tudott minimális mértékben. A legnagyobb ütemben a 10 éves papírok hozama emelkedett, ott 6 bázisponttal volt magasabb a másodpiaci átlaghozam, mint pénteken.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet