Hétfő délre 18 709 pontig esett vissza a BUX index, ez 0,7 százalékkal volt alacsonyabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom kifejezetten alacsony, alig haladta meg a másfél milliárd forintot a nap első felében.
A vezető részvények többsége veszített értékéből a nap elején, a legnagyobb vesztes a Mol volt, mely 1,2 százalékkal 17 050 forintig esett vissza. Közben az OTP papírjai 4675 forintot értek, ami 0,95 százalékos mínusznak felelt meg, a Magyar Telekom viszont két forinttal 413 forintig kapaszkodott fel.
A gyógyszergyártók számára felemás hangulatban telt el a délelőtt, hiszen a Richter 0,65 százalékkal 34 575 forintig esett vissza, az Egis viszont 1,1 százalékos drágulást követően 19 355 forintot ért.
