BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alacsony forgalommal és eséssel kezdte a hetet a tőzsde

Gyengült a hétfői kereskedés első felében a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a forgalom pedig alig haladta meg a másfél milliárd forintot. A vezető részvények közül a Mol a nap vesztese eddig.

2013. március 4. hétfő, 11:50

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hétfő délre 18 709 pontig esett vissza a BUX index, ez 0,7 százalékkal volt alacsonyabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom kifejezetten alacsony, alig haladta meg a másfél milliárd forintot a nap első felében.

A vezető részvények többsége veszített értékéből a nap elején, a legnagyobb vesztes a Mol volt, mely 1,2 százalékkal 17 050 forintig esett vissza. Közben az OTP papírjai 4675 forintot értek, ami 0,95 százalékos mínusznak felelt meg, a Magyar Telekom viszont két forinttal 413 forintig kapaszkodott fel.

A gyógyszergyártók számára felemás hangulatban telt el a délelőtt, hiszen a Richter 0,65 százalékkal 34 575 forintig esett vissza, az Egis viszont 1,1 százalékos drágulást követően 19 355 forintot ért.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet